­

mojeSwietokrzyskie.pl

Osiedle głogiem pachnące... a raczej wyglądające, bo żeby poczuć zapach trzeba mocno skrócić dystans. Nie mogłem jednak napisać "Osiedle głogiem wyglądające", no bo jakby to wyglądało... Ale dość o tym - com napisał, napisałem! Od wielu lat, każdej wiosny zachwycam się widokiem kwitnącego głogu. Kwitnące drzewa wyglądają jak wielkie kwieciste piłki wrzucone pomiędzy klocki bloków. Razem z resztą roślinności, głóg tworzy niepowtarzalną atmosferę sprawiając, że post PRL-owskie blokowisko staje się świetnym miejscem spacerowym. Głóg nie próźnuje również jesienią, gdy przyozdabia się czerwonymi owocami, przypominającymi jarzębinę. Oprócz niewątpliwej urody głóg posiada wiele właściwości, które są wykorzystywane w medycynie, zielarstwie oraz kuchni.

Poniżej przedstawiam rezultat małej sesji osiedlowej, która uświadomiła mi, że muszę popracować nad warsztatem fotograficznym. Nie udało mi się uchwycić piękna tej rośliny, jakie mogłem podziwać podczas spaceru. Tak czy owak zapraszam do oglądania.

 

 osiedle glog 01

osiedle glog 02

osiedle glog 04

osiedle glog 05

osiedle glog 06

osiedle glog 07

osiedle glog 08

osiedle glog 09

osiedle glog 11

osiedle glog 12

osiedle glog 13

osiedle glog 14

osiedle glog 15

osiedle glog 16

osiedle glog 17

osiedle glog 18

osiedle glog 19

osiedle glog 20

osiedle glog 21

osiedle glog 22 

  

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
3 dni 18 godzin

Wiosną nie byłem ale wiem, że będę. Dla tych ziół :-)

Ania
4 dni 15 godzin

Ja Grząby najbardziej lubię wiosną. Zwłaszcza w słoneczny dzień. Wtedy cudownie pachną ziołami.

mojeSwietokrzyskie.pl
8 miesięcy 2 dni

Racja, samo okno nie wystarczy. Zawsze można wyjść na szlak - wtedy wschody są najładniejsze. Pozdrawiam

© 2011 - 2021   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­