­

mojeSwietokrzyskie.pl

 

Impreza:          XIV Piknik Archeologiczny "RYDNO"

Termin:            10-13.05.2018

Miejsce:          Nad zalewem na rzece Kamiennej w Wąchocku

Organizator:   Klub Archeologiczny "Rydno" działający przy Oddziale Międzyszkolnym PTTK w Starachowicach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku.

Informacje:     www.rydno.com

 

Po raz czternasty już, w Wąchocku, odbędzie się Piknik Archeologiczny "Rydno" - wyjątkowe spotkanie z naszymi przodkami z epoki kamienia.

ZAPRASZAMY W PODRÓŻ DO EPOKI KAMIENIA !!! W zainscenizowanych obozowiskach z epoki kamienia przedstawimy najważniejsze zagadnienia związane z życiem w tej epoce: metody uzyskiwania ognia, techniki obróbki krzemieni i innych materiałów, metody wytwarzania i zastosowania barwników mineralnych (między innymi "krwicy" otrzymywanej z hematytu wydobywanego w przeszłości na Rydnie), różne rodzaje broni myśliwskiej, prehistoryczną sztukę, "gastronomię", magię oraz dodatkowo metody pracy archeologów.

 

ZAPRASZAMY !!!

Warto zobaczyć

 

 

Ostatnie komentarze

mojeSwietokrzyskie.pl
24 dni 21 godzin

Ciekawe... Nie jestem w temacie.. Jakby co - ja wszedłem na 612 m :-)

Wasz Alfred
25 dni 21 godzin

Łysica jak wiadomo od kilku dobrych miesięcy ma ok. 614m. Pozdro, Wasz Alfred

mojeSwietokrzyskie.pl
29 dni 7 godzin

Warunki były bardzo dobre. Trochę ślisko na dole - czym wyżej, tym lepiej, Pozdrawiam

 
 

© 2011 - 2017   mojeSwietokrzyskie.pl

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie mojeSwietokrzyskie.pl stanowią wyłączną własność Wortalu lub osób współpracujących. Zabrania się kopiowania, w jakiejkolwiek formie, treści i zdjęć zamieszczonych na stronie bez pisemnej zgody Wortalu.

­